Ekim 24, 2021

Yazar hakkında

İlgili Yazılar

21 Yorumlar

 1. 1

  Ayhan Eginligil

  Bir anlatımı devamlı olumsuz sözlerle yukardan örneklerle: “..olmaması, …yazmamak, ..olmaz.” sürdürebildiyseniz sizi kutlarım, sizi işe almışlar.

  Yanıt
 2. 2

  reyhan doğan

  bu bilgiler önemli. bizim ihtiyaclarımız. tesekkür ederim.

  Yanıt
 3. 3

  Murat BÖLÜM

  Bence bir kaç tanesi realiteden uzak.Bana göre iş kaybettiren en büyük hatalar birincisi özgeçmişinizde yazan ücret beklentisinden farklı bir ücret talebi veya belli bir ücrette diretmek.Türkiye de ne yazık ki yapılan en büyük hatalardan ikisi

  Yanıt
 4. 4

  Hatice Sağlam

  Tüm bunlara uyulduğu halde hala iş bulamayanlar neden kaybediyor peki?

  Yanıt
 5. 5

  selma ars

  Ben bir kurumumun ara yöneticisi idim. Emekli oldum.İş arıyorum.Ben cv de hata göremiyorum. Sorun kimse emekli ile çalışmak istemiyor. Bana bir iş.

  Yanıt
 6. 6

  ŞEVKET TERCAN

  Çok yerinde tespitlerde bulunmuşsunuz fakat şu da bir gerçek acaba tecrübe(deneyim) aranmayan kaç tane iş ilanı var ki insanlar başvuru yaparken seçici ve özenli hareket etsin.Ayrıca her sektörün deneyim aradığı bir zamanda insanlar bir sektörde iş deneyimini nasıl kazanıp iş bulabilecekler onu da halen anlamış değilim.Herhalde çeşitli sektörlerde deneyimli olamak doğuştan gelen ben de olamayan bir yetenek olsa gerek diyorum kendi kendime.

  Yanıt
 7. 7

  Erdem UNCUOĞLU

  Başlığı görünce “Fortune 500″e başvururken yapılmaması gerekenler diye anlamışım.
  Halbuki liseye başlamadan önce bilinmesi gereken bu 10 maddeyi profesyonel hayata başladıktan sonra öğreneceksek “Fortune 500” bizim için vikipedi makalesi olmaktan öteye geçemez.
  Bu makaleyi sosyal mühendislik başarısı olarak yazarına aynen iade etmek isterim.

  Yanıt
 8. 8

  Serdar Yüksel

  10 hatayı sıralarken bence en önemli noktayı atlamışsınız.Eğer doğum tarihiniz eski ise yani yaşınız 40 ve üzeri ise hiç şansınız yok.En başta gelen elenme sebebi diyebilirim.Nereden mi biliyorum? Bu sitede 10 yıldan uzun bir süredir yer alan öz geçmişim hiç mi işverenlerin dikkatini çekmez?Ben tek sebebi yaşa bağlıyorum.Aksini iddia eden varsa , buyursun tartışalım.

  Saygılarımla
  Serdar Yüksel
  İstanbul

  Yanıt
 9. 9

  barış ersoy

  bankacılık için artık süt dökmüş kedi tabirindeki insanları işe almıyorlar, burada belirttiğiniz bilgi yanlış olduğunu düşünüyorum 15 yıllık bir bankacı olarak ,

  syg

  Yanıt
 10. 10

  mustafa baysoy

  imtihan etsinler mesleki sorular hazırlansın sorulsun
  adam işbaşvurusunda zaten işsiz stresli nasıl normal olabilir işe girince bilmem hangi okuldan notun kaçiş tarihleri falan neyini hatırlayacağız cesareti olan soru sorar baksınlar ne kadar yanıldıklarına işçi işyerinin ortamında kendini yetiştirmiş insan sevgisi olan her yöneticinin elinde işlenir.

  Yanıt
 11. 11

  nazmiye ünal

  ilk olarak çaycılık için bile deneyim isteyen , en az lise mezunu olsun diyen bir ülkede yaşıyoruz ki annem ilk okul mezunu ve çokta güzel çay yapar sunumu da harikadır.ikinci olarak özgeçmişimde işimle ilgili onlarca sertifika var ve görüşmelerimde bunlar bir işimize yaramaz deniliyor.Bir bakıyosun ağzını yaya yaya konuşan ,işi bilmeyen , cilveli bir hatunu işe almışlar gerisini siz düşünün…

  Yanıt
 12. 12

  RUKİYE BALTACI

  Bence iş başvurusunda bulunurken özgeçmişimizde sadece iş ilanında aranılan özelliklerden hangilerine sahipsek onları yazsak daha mantıklı. İşe alınmanız biraz sizi işe alacak kişinin insiyatifine bağlı. Mesela çok nitelikliyseniz bazen sizinle iş görüşmesini yapacak olan kişi sizi kendisine rakip olarak görebiliyor. Ve sizi direkt eliyor. Bizim için çok fazla biz bu kadar yetkili birini aramıyoruz diyorlar. Aranılan özelliklerden fazla becerileriniz varsa bunu özgeçmişinizde yazmayın!

  Yanıt
 13. 13

  serkan yelekci

  Sv deki bütün sorulara sanane yazmak istiyorum. Işte ilgili okul bitirince ne oluyo okulda ne öğreniyoruz sanki.insanlar is hayatında öğreniyo herseyi okulda ogretilen şeylerle gerçek hayat çoğu zaman farklı. Kendinı yetistirme becerisi olan gelişime ogrenmeye açık herkes ise başladığında harikalar yaratabilir bence firsat verilmesi lazım tabi önce. Hadi onu da geçtik deneyim istiyo herkes çalışmadan nasıl deneyim elde edebilir insan. SansiM varsa Biraz kendi işimi kurcam CV istemicem kimseden!!

  Yanıt
 14. 14

  Deniz Can

  özgeçmişte iş kaybettiren 10 hata yoktur tek eksiklik vardır oda torpil. asıl gerçek bu.

  Yanıt
 15. 15

  korhan kaya

  uluslararası şirketlerde yöneticilik yaptım. ben de emekliyim. aynı şekilde tecrübeli ve donanımlı insanlardan firmalar neden ürküyor?

  Yanıt
 16. 16

  yasemen saadet

  bu site haricinde iş bulma sitelerinden 1-2 hafta içinde geri dönüşler başlıyor,senelerdir yenibiriş.com’un bir faydasını görmedim,son denemelerim bu sitede olmazsa cv mi kapatırım işe yaramayan iş bulma sitesi.

  Yanıt
 17. 17

  nimet seyrekel

  birçok işte,tepe yönetim çok donanımlı diye,,işe almıyor.nedeni başarılı olmakmı.çok bilen sorun olur düşüncesi hakim.veya yakın torpilliler alınsın,veya alımlı güzel ama aptal bir hatun,daha çok işlerine geliyor, yada az eksik olsun onu yetişene kadar her alanda kullanırız düşüncesi.BURASI TÜKİYE.

  Yanıt
 18. 18

  selin b

  Mezun olduktan sonra 1 yıl iş aradım. Kimse işe almadi ama suan işveren pozisyonundayim hem de hic deneyimin olmadan?? Bosverin uğrasmayin bu kadar detaylarla. Simdi bana cv gönderiyorlar is ilani vermedigim halde, cok iyi yerlerde egitimler, ingilizceler falan?? Sonuc ise alacak olsam benim verecegim maasa kim calisabilir ona bakar oyle cagiririm görüsmeye

  Yanıt
 19. 19

  sinan çağlar

  Bence işe alınmamanın en büyük sebebi yaş.Bir çok kurumsal şirketler 29 yaşından büyük olmasın diyor.
  30 yaşından büyüklerin iş bulmasını zorlaştıran bir ülkede yaşıyoruz.

  Yanıt
 20. 20

  şenay uyanık

  özgeçmişim de hiçbir hata olmamasına rağmen işe alınmıyorsak ve de o kadar vasıfsız iş tecrübesi olmayanlar çalışmaktaki bence işverenlerin işe alım yanlışlığını tartışmak lazım piyasada kalifiyesiz kültürden yoksun insan topluluğu çok …….

  Yanıt
 21. 21

  F. Şahap KIRKINCI

  Özgeçmiş hataları, başvurulardaki iş kayıplarının ana nedeni değil. Bir çok işletmede bu başvurular, değerlendirme yetkinliği olmayan ve İK işleriyle alakasız insanlar tarafından yapılıyor. Bizzat şahit olduğum; sadece fotoğrafına, doğum yerine bakılarak hakkında karar verilen adaylar olduğu gibi, vasıfları yüksek adaylarda rekabet korkusuyla değerlendirilmiyor. Yalnızca İK işinin profesyonelce yapıldı işletmelerde durum farklı.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenibiris.com | Copyright © Tüm Hakları Saklıdır 2000-2020