Haziran 01, 2020

Yazar hakkında

İlgili Yazılar

12 Yorumlar

 1. 1

  kazım gemici

  zam mı ne zammı.ülkemizde düzenli maaş ve sigorta ödeyen şirket bi elin parmaklarını geçmez.yılda 1defa zam uygulanır oda herkeze değil tabikide.sorduğunuzda performans derler.sigortanız düzenli ve aldığınız maaş üstünden yatmaz hakkınızı ararsanız işinizden olursunuz.emekli olunca sigortanız maaşınızın üzerinden yatmadığı için kuş kadar para alırsınız o yastan sonrada pazarcılık yaparsınız.mesaiye kalırsınız mesai parası verilmez yada kafalarına göre mesai saat ücreti belirlerler.harika demi.

  Yanıt
 2. 2

  kazım gemici

  işe geç gelirseniz maaşınızdan kesilir fakat maasınız 10 gün geç yatar bu 10 günlük yasal faiziyle birlikte maaşınız verilmez.süper çalışan olacaksın ama hiçbirşey istemeyeceksin işin özü bu.patron bankayla anlasır maaşlar geç ödenir çalışana.bu süre zarfında çalışanların maaşları 10 gün bankada faize repoya yada fona yatırılır üstünden kar sağlanız sonra maaşlar yatar ama gecikme faizi olmadan.sen borçlarını ödeyememişin kime ne.zam iste kapının yolunu gösterirler.biraz çalışana değer azıcık.

  Yanıt
 3. 3

  kazım gemici

  yani burda hanımefendiler beyfendiler gerçekten taktire şayan olması gereken seylerden cok güzel bahsetmişler ama burası bir fransa,isveç,isviçre,almanya yani sosyal devlet ilkesi gelişmiş bir ülke olsa dediklerinizde sonuna kadar haklısınız.saygılarımla.

  Yanıt
 4. 4

  ali güneş

  sayın editor sen yılda kac defa zam ıstıyorsun once kendınden yola cık bı ozel sektorde zamı bırak maası aldıgına sukret bu yazını hıc begenmedım zam denen bısı yok devlet ne kadar zam varsa o kadar alırsın anca su sartta var bazı ıscıler amıre yalakalık yapıp onlara ayrı mevzu tabı senın yazın bunlar ıcın gecerlı

  Yanıt
 5. 5

  fir fir

  Sayın çalışanlar, benim size önerim yapabiliyorsanız yöneticilerinize yıkama yağlamayı tüm sene boyunca yapın, ağzınız laf yapsın ama eliniz iş yapmasın, sonuçların ne kadarda şaşırtıcı olduğunu göreceksiniz.

  Yanıt
 6. 6

  kazım gemici

  gerçek hayatın içinde vaar olan ve türkıyemızın iş yasantısının reel konjonktürü olan yazdığım anlattığım izah ettiğim,iş yasantısındaki tüm gercekleri belirttiğim yazılarımı va yorumlarımı allah askına kim beyenmemiş lütfen onlarda yazılarımı beğenmemelerinin sebeplerini şu sebepten dolayı beğenmediklerini işaretleme sebeplerini yazarlarsa cesurca cok memnun olurum,yoksa beğenmedim butonunu tıklayanlar aklımda yazılarımda belirttiğim ifade ettiğim o tip işverelerdir diye kalacak.saygılarımla.

  Yanıt
 7. 7

  Ömer G.

  Çok değerli bilgiler bunlar, emeği geçenleri tebrik ediyorum. Bence Yenibiriş müşterileri ile bu şekilde düzenli röportajlar yapabilirsiniz. Müşterilerinizin de oldukça hoşuna gider. 🙂

  Yanıt
 8. 8

  ümit demir

  Bir işyerinde zam almak için çok çalışmak yada performans göstermek,ben işin ehli birisiyim demek boşuna, benim bildiğim zam ilk işe girerken emeğinizi kaça pazarlıyorsanız o bence.gerisi yalan.

  Yanıt
 9. 9

  gökhan savaş

  zam filan yok,çünki iş yapamadık derler sözleşme zamanı,ama hep yatırımlar yaparlar işi büyütmek için,fakat işçinin maaşını büyütmeye gelince iş,kimse yanaşmaz,eee işçi ne yapsın mecbur çalışmaya,evde çoluk çoçuk var,çıkaramaz sesini,çok çıkarsa ses hemen kapı dışarı ederler,hemde performans düşüklüğü sebebiyle,halbuki çıkardıkları işçi mesainin mesaisini yapmıştır aylarca.ağzınla kuş tutsan da fayda etmez.

  Yanıt
 10. 10

  mustafa kılınç

  sayın kazım gemici yazdıklarının hepsine
  katılıyorum.Bu zamanda yağcı
  yalaka olacaksın patronun her dediğine yanlıssa bile doğru diyeceksin o zaman sen den iyisi olmaz.çalışmazsanda olur.Ben dogruları söyledigim için işimden oldum.

  Yanıt
 11. 11

  Zafer Çelebi

  Her yıl 9.ay geçtikten sonra “işler kötü bu yılda istediğimiz seviyeye gelemedik” cümlesinin tekrarlandığı bir ülke burası.Yeni yıla girerken ZAM istemeyin uyarısıdır bu cümle. Ayrıca birde tazminat konusu var.Zam alamayınca bırakıp gidemiyor çalışan. Ya yanarsa tazminat.

  Yanıt
 12. 12

  Vatan Daş

  Adam bizi bedavadan çalıştırmanın derdinde ne zamı 🙂

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenibiris.com || Copyright © Tüm Hakları Saklıdır 2000-2019